baner_na_stron_2048_x_717
 
OTWARCIE MUZEUM
29.05.2020
 

Regulamin zwiedzania Muzeum Niepołomickiego w okresie stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19

 

 1. Wystawy w 3 skrzydłach zamku udostępnione zostają dla zwiedzających w dniu 29 maja 2020 r.
 2. Godziny otwarcia: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00
 3. Ostatnie wejście na wystawy odbywa się najpóźniej na 30 minut przed zamknięciem. 
 4. Zwiedzanie możliwe jest wyłącznie jako zwiedzanie indywidualne. Muzeum nie zapewnia usług przewodnickich. Polecamy korzystanie z bezpłatnej aplikacji VisitMalopolska w telefonach komórkowych.
 5. W związku z trwającą epidemią COVID-19 wystawy udostępniane są w szczególnym reżimie sanitarnym i z zachowaniem następujących zasad bezpieczeństwa zwiedzających i pracowników muzeum:
 • wszystkie osoby wchodzące do Muzeum proszone są o korzystanie z płynu odkażającego ręce, znajdującego się w dozownikach przy wejściu do kasy i sal wystawowych lub używania rękawiczek ochronnych
 • zwiedzający mają obowiązek stosowania osłon ust i nosa (maseczki, chusty, przyłbice)
 • zalecane jest zachowanie odległości ok. dwóch metrów od innych osób
 • ograniczenie ilości osób przebywających równocześnie na jednej wystawie do sześciu
 • ograniczenie ilości osób przy Kasie do jednej (wyjątek stanowi rodzina)
 • zalecana płatność bezdotykowa przy użyciu kart płatniczych
 • zalecane zwiedzanie indywidualne, zwiedzanie grupowe dopuszczalne w grupach maksymalnie sześcioosobowych, z zachowaniem wymaganego odstępu
 • szatnia udostępniona w trybie samoobsługowym
 1. Pracownicy Muzeum obowiązani są do nadzorowania stosowania powyższych zasad bezpieczeństwa, do kierowania ruchem zwiedzających oraz czasowej odmowy sprzedaży biletu lub wpuszczenia na teren wystaw w przypadku, gdy ilość osób jednorazowo przebywających w przestrzeni ekspozycji przekracza wskazane wartości
 2. Zwiedzający proszeni są o:
 • stosowanie się do ewentualnych dodatkowych zaleceń pracowników Muzeum i ochrony
 • przestrzegania ogólnie obowiązujących przepisów dotyczących przebywania w miejscach publicznych i zachowania w takich miejscach w okresie zagrożenia epidemicznego COVID-19.
 • w przypadku korzystania z toalety - do stosowania się do wywieszonych instrukcji związanych z przeciwdziałaniem zakażeniom COVID – 19. 
 1. Osobom, których stan zdrowia mógłby narazić na niebezpieczeństwo zachorowania innych zwiedzających, Muzeum zaleca pozostanie w domu i zastrzega sobie prawo niewpuszczenia osób, w stosunku do których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że swoim stanem zdrowia mogą stworzyć zagrożenie dla innych zwiedzających i pracowników – np. osób z uporczywym kaszlem.
 1. Dodatkowe informacje dotyczące zwiedzania wystaw można uzyskać pod nr tel. (12) 261 98 51 (52), od poniedziałku do niedzieli w godz. od 10.00 do 16.00 lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie www.muzeum.niepolomice.pl
 2. Informacja dodatkowa: hotel usytuowany na II piętrze zamku użytkowany jest przez osoby objęte kwarantanną. Część hotelowa jest całkowicie odizolowana od pozostałych przestrzeni zamku.
 3. Zakupienie biletu wstępu oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.
 4. Regulamin obowiązuje od dnia 29 maja 2020 r.
 
 

 
TAJEMNICE UCZUĆ
07.03 - 10.04.2020
 

W sobotę 7 marca zapraszamy do Zamku Królewskiego w Niepołomicach na otwarcie wystawy malarstwa autorstwa Ewy Kalinowskiej - Maćków. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16:00.

Ewa Kalinowska – Maćków, krakowska artystka, specjalizuje się w malarstwie sztalugowym w technice olejnej. Rysunkiem zajmuje się od dzieciństwa. Wiele lat nauki i pracy zaowocowało licznymi wystawami. W swoim dorobku ma 126 wystaw zbiorowych i poplenerowych oraz 43 wystawy indywidualne. Wiele prac przekazała na rzecz akcji charytatywnych. Wspiera m.in. Dom Dziecka im. Jana Brzechwy, Fundację im. prof. Juliana Aleksandrowicza, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Rotary Club Kraków Wyspiański. Jest członkiem zwyczajnym Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Klubu Malarzy przy ZPAP/OK oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Wszelkich - koło Zwierzyniec. Wyróżniona nagrodą Kapituły Dzielnicy XI Podgórze Duchackie w kategorii Twórca 2013 oraz dyplomem za scenografię do spektaklu poetycko-muzycznego Śliwiak lirycznie (Noc Poezji 2018, Kraków).

Malowanie jest jej pasją, bez niego nie wyobraża sobie życia. Pomysły rodzą się ze snów, przemyśleń, chwil, ułamków sekundy. Na wystawie w niepołomickim zamku prezentuje prace z lat 2012 – 2020.

Wystawa będzie czynna do 10 kwietnia.

 

 
 
 

 

 

 

facebook_page_plugin
dane
11 CZERWCA - BOŻE CIAŁO - MUZEUM CZYNNE 10:00 - 16:00 // WYSTAWY ONLINE: "Antyk pod lupą", "Niepołomice. Miasto, czas i ludzie", "Pasje Włodzimierza Puchalskiego"