SZTUKA

JĘZYK OBRAZÓW

Analiza dzieła malarskiego. Nurty artystyczne i techniki malarskie w XIX wieku.

KORONY I INNE BŁYSKOTKI

Funkcje biżuterii w starożytnym Egipcie.

DZIEDZICTWO KULTURY ANTYCZNEJ

Najważniejsze osiągnięcia kultury materialnej i duchowej świata starożytnego w różnych dziedzinach życia.

• U ŹRÓDŁA

Czym jest źródło historyczne i jak możemy je podzielić. Przykłady źródła materialnego i niematerialnego.

• HERALDYCZNA ZABAWA

Nauka o herbach. Skąd pochodzi nazwa heraldyka i jaką rolę odgrywał  herold. Podstawy tworzenia herbu połączone z zajęciami praktycznymi.

• BOGOWIE Z DOLINY NILU

Charakteryzacja Egipskich bogów.

• W MITOLOGICZNEJ GRECJI

Panteon Greckich bogów.

PRZYRODA

• ŚWIAT PUSZCZY I ŁOWÓW

Podróż po Puszczy Niepołomickiej pozwala poznać jej historię, faunę i florę, wprowadza również w zagadnienia z dziedziny ochrony przyrody.

• W OBIEKTYWIE PUCHALSKIEGO

Kim był Włodzimierz Puchalski ? Filmografia i fotografia wielkiego mistrza.

OD 7 LISTOPADA MUZEUM JEST NIECZYNNE - ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA WYSTAW ON-LINE: "Antyk okiem kolekcjonera", "Pasje Włodzimierza Puchalskiego", "Niepołomice. Miasto, czas i ludzie"