WŁODZIMIERZ PUCHALSKI NA MAXA

Muzeum Niepołomickie w roku bieżącym realizuje zadanie „Włodzimierz Puchalski na maxa. Digitalizacja i udostępnienie  negatywów o tematyce przyrodniczej” z programu Kultura Cyfrowa. W wyniku tych działań zostanie zdigitalizowanych 6 tysięcy negatywów, przedstawiających unikatowe ujęcia przyrody i krajobrazów Polski wykonanych przez wielkiego Mistrza fotografii. Powstały materiał zostanie udostępniony na stronie muzeum w postaci Katalogu on-line oraz Galerii Artystycznej Fotografii Przyrodniczej. Ponadto w oparciu o otrzymany zasób fotograficzny zostaną przygotowane warsztaty i lekcje muzealne.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wartość dofinansowania: 53 010.00 zł

Całkowita wartość zadania: 78 355.00 zł

Partnerami projektu są: 

Związek Polskich Fotografików Przyrody okręg krakowski

Nadleśnictwo Niepołomice

 

Cały zdigitalizowany zasób znajduje się pod linkiem:

 

 

21 maja 15:00 - Wernisaż wystawy Tadeusza Łubiarza "Magia natury" || 22 maja 16:00 - Wykład Doroty Dec "Holenderskie malarstwo kwiatowe i jego epigon Jan van Os"

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.