Regulamin zwiedzania Muzeum Niepołomickiego w okresie stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19

Regulamin zwiedzania Muzeum Niepołomickiego

w okresie stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19

 

 1. Wystawy w zamku udostępnione zostają dla zwiedzających w dniu 8 maja 2021 r.

 2. Godziny otwarcia: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00.

 3. Ostatnie wejście na wystawy odbywa się najpóźniej na 30 minut przed zamknięciem. 

 4. Zwiedzanie możliwe jest wyłącznie jako zwiedzanie indywidualne. Muzeum nie zapewnia usług przewodnickich. Polecamy korzystanie z bezpłatnej aplikacji VisitMalopolska w telefonach komórkowych.

 5. W związku z trwającą epidemią COVID-19 wystawy udostępniane są w szczególnym reżimie sanitarnym i z zachowaniem następujących zasad bezpieczeństwa zwiedzających i pracowników muzeum:

  - wszystkie osoby wchodzące do Muzeum proszone są o korzystanie z płynu odkażającego ręce, znajdującego się w dozownikach w bramie głównej, przy wejściu do kasy i sal wystawowych lub używania rękawiczek ochronnych

  - zwiedzający mają obowiązek stosowania osłon ust i nosa (maseczki)

  - zalecane jest zachowanie odległości ok. dwóch metrów od innych osób

  - ograniczenie ilości osób przebywających równocześnie na jednej wystawie do sześciu

  - ograniczenie ilości osób przy Kasie do jednej (wyjątek stanowi rodzina)

  - zalecana płatność bezdotykowa przy użyciu kart płatniczych

  - zalecane zwiedzanie indywidualne, zwiedzanie grupowe dopuszczalne w grupach maksymalnie pięcioosobowych, z zachowaniem wymaganego odstępu

  - szatnia udostępniona w trybie samoobsługowym

 6. Pracownicy Muzeum obowiązani są do nadzorowania stosowania powyższych zasad bezpieczeństwa, do kierowania ruchem zwiedzających oraz czasowej odmowy sprzedaży biletu lub wpuszczenia na teren wystaw w przypadku, gdy ilość osób jednorazowo przebywających w przestrzeni ekspozycji przekracza wskazane wartości.

 7. Zwiedzający proszeni są o:

  - stosowanie się do ewentualnych dodatkowych zaleceń pracowników Muzeum i ochrony

  - przestrzegania ogólnie obowiązujących przepisów dotyczących przebywania w miejscach publicznych i zachowania w takich miejscach w okresie zagrożenia epidemicznego COVID-19.

  - w przypadku korzystania z toalety - do stosowania się do wywieszonych instrukcji związanych z przeciwdziałaniem zakażeniom COVID – 19. 

 1. Osobom, których stan zdrowia mógłby narazić na niebezpieczeństwo zachorowania innych zwiedzających, Muzeum zaleca pozostanie w domu i zastrzega sobie prawo niewpuszczenia osób,

  w stosunku do których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że swoim stanem zdrowia mogą stworzyć zagrożenie dla innych zwiedzających i pracowników – np. osób z uporczywym kaszlem.

 1. Dodatkowe informacje dotyczące zwiedzania wystaw można uzyskać pod nr tel. 517 590 420 od poniedziałku do niedzieli w godz. od 10.00 do 16.00 lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie www.muzeum.niepolomice.pl

 1. Zakupienie biletu wstępu oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.

 2. Regulamin obowiązuje od dnia 8 maja 2021 r.

   

  Telefon: 12 261 98 51      www.muzeum.niepolomice.pl     e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

"Zindeksowany Katalog Fotografii W.Puchalskiego" oraz "Galeria artystycznej fotografii przyrodniczej" dostępna w zakładce - Włodzimierz Puchalski -

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.