Wydarzenia---baner

„NA TATRZANSKIM SZLAKU

4 marca, w sobotę, o godz. 11.00 w Dworze Czeczów w Krakowie Bieżanowie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Na tatrzańskim szlaku".
Na ekspozycję składają się fotogramy znakomitego fotografa i filmowca Włodzimierza Puchalskiego wykonane w Tatrach podczas współpracy z Zofią Radwańską-Paryską botanikiem, pierwszą kobietą przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim.

O przyrodzie Tatr opowie dr inż. Tomasz Skrzydłowski ekolog lasu i botanik, pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Postać Zofii Radwańskiej Paryskiej przybliży 3 Podgórska Drużyna Harcerek – Róża Wiatrów, nazwana Jej imieniem.

Spotkanie odbywa się w 108 rocznicę urodzin Włodzimierza Puchalskiego.
Serdecznie zapraszamy”

Ukryta Przestrzeń. Rysunek i malarstwo - Dobiesław Gała – wystawa czynna do 30 sierpnia | Spacer po Niepołomicach z przewodnikiem – 20 i 27 sierpnia, godz. 13:00 i 15:00, udział bezpłatny. | 17 sierpnia Muzeum czynne do 16:00