foto1nerus

 

ZŁOTEM NAGRODZONE

 

Wystawa Złotem nagrodzone to kolejne spotkanie z twórczością Włodzimierza Puchalskiego w Dworze Czeczów.  W okolicach  urodzin Mistrza spotykają się tutaj miłośnicy Jego twórczości, a także pasjonaci fotografii przyrodniczej. Tym razem na wystawie będzie można zobaczyć fotogramy i film, które szczególnie zostały docenione w kraju i za granicą bowiem nagrodzono je złotem. Historia nagród sięga aż do roku 1933, a miejsce ich otrzymania to między innymi Berlin, Kair, Brno.

Na wernisaż zaproszenie przyjął Pan Paweł Wrona V-ce Prezes Związku Polskich Fotografików Przyrody tym chętniej iż sam jest wielkim miłośnikiem twórczości Włodzimierza Puchalskiego. Pan Paweł zaprezentuje swoje fotografie przyrodnicze, a także powie według jakich kryteriów dokonuje wyboru fotografii, które według Niego zasługują na nagrodę.

 

Otwarcie wystawy 9.03.2019 r. o godzinie 11.00

DWÓR CZECZÓW (Kraków - Bieżanów)

 

  

"POWROTY..."

Wystawa Powroty …” -  to kolejne już spotkanie z twórczością Włodzimierza Puchalskiego organizowane w Dworze Czeczów z okazji urodzin tego wielkiego Mistrza fotografii przyrodniczej. Tym razem tematem prac będą bociany, których powroty tak bardzo przez wszystkich wyczekiwane, kojarzą się z nadchodzącą wiosną. Ich wiosenne przyloty do gniazd stały się przedmiotem pierwszego w Polsce eksperymentu przeprowadzonego w 1937 roku. Nad tym doświadczeniem z Profesorem Kazimierzem Wodzickim współpracował Włodzimierz Puchalski.

Zapraszamy 17 marca o godzinie 11.00. Wystawa będzie czynna do 6 kwietnia.

 

 

 "NAJPIĘKNIEJSZA PORA"

Wiosna ulubiona szczególnie przez Włodzimierza Puchalskiego jest tematem wystawy "Najpiękniejsza pora".

Te niezwykłe ujęcia budzącej się do życia przyrody można zobaczyć od 6 marca 2018 roku w jednej z muzealnych sal.

Zapraszamy

 

 

  

"NA TATRZANSKIM SZLAKU"

4 marca 2017, w sobotę, o godz. 11.00 w Dworze Czeczów w Krakowie Bieżanowie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Na tatrzańskim szlaku".
Na ekspozycję składają się fotogramy znakomitego fotografa i filmowca Włodzimierza Puchalskiego wykonane w Tatrach podczas współpracy z Zofią Radwańską-Paryską botanikiem, pierwszą kobietą przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim.

O przyrodzie Tatr opowie dr inż. Tomasz Skrzydłowski ekolog lasu i botanik, pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Postać Zofii Radwańskiej Paryskiej przybliży 3 Podgórska Drużyna Harcerek – Róża Wiatrów, nazwana Jej imieniem.

Spotkanie odbywa się w 108 rocznicę urodzin Włodzimierza Puchalskiego.
Serdecznie zapraszamy

 

 

facebook_page_plugin
dane
WYSTAWA MALARSTWA - EWA HOPPE-NOWICKA "FOSYLIA CZASU" - 21.09 - 31.10.2019 // Od 1 października Muzeum czynne od 10.00 do 17.00